:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C bezchmurnie

Żyrardowianka na legendarnym torze Daytona

Sport, Żyrardowianka legendarnym torze Daytona - zdjęcie, fotografia

Rok 2018 wspaniale rozpoczął się dla Gosi Rdest. Kilka dni temu żyrardowianka wygrała wraz z kolegami 24-godzinny wyścig w Dubaju. A za kilka dni najszybsza Polka wystartuje w 4-godzinnym „Continental SportsCar Challenge” na legendarnym torze Daytona. Gosia Rdest wystartuje w Audi R8 LMS GT4.

Ciekawostką jest fakt, że w USA Gosia po raz pierwszy wystartuje w wyścigu w żeńskim składzie.  Do tej pory w zespole współpracowała zawsze z mężczyznami.

Zaproszenie do udziału w wyścigu nadeszło niespodziewanie. - Nawet nie marzyłam, że jeszcze w tym roku pojadę w Daytonie! - mówi Gosia Rdest. - Ogromnie się cieszę i dziękuję Audi Sport i Audi USA.

Daytona International Speedway to najsłynniejszy amerykański tor. Położony jest na Florydzie. Odbywają się na nim uwielbiane przez Amerykanów wyścigi NASCAR, a trybuny mogą pomieścić 168 tysięcy widzów. Jest to tor nietypowy ze względu na nachylenie zakrętów pod dużym kątem.  Gosia Rdest będzie pierwszą Polką ścigającą się na Daytonie.

Wystawienie żeńskiego składu zespołu w Daytonie to część kampanii Audi #DriveProgress, która promuje kobiety w motorsporcie i równość płci.

- Udział w tym wydarzeniu to dla mnie bardzo duże wyróżnienie – zaznacza żyrardowianka. - Zawsze wierzyłam, że to nie płeć, a ciężka praca, umiejętności i silny charakter stanowią o sukcesie. Uważam, że to bardzo dobrze, że motorsport staje się coraz bardziej otwarty dla kobiet, że widzę coraz więcej dziewczyn na torze. Myślę, że kobiety w motorsporcie pokazują innym, że warto obierać nietypowe ścieżki, że można osiągać sukcesy w dyscyplinach wymagających siły i ostrej jazdy. Oprac. tomi

 

Żyrardowianka na legendarnym torze Daytona komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się