:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  21°C bezchmurnie

Uchodźcy z Syrii w Żyrardowie?

Komunikaty, Uchodźcy Syrii Żyrardowie - zdjęcie, fotografia

[Zobacz wyniki sondy Internetowej] Do miast i gmin z terenu województwa mazowieckiego trafił już apel wojewody o przedstawienie informacji na temat możliwości przyjęcia uchodźców.

Być może już niebawem do Żyrardowa trafią uchodźcy z grupy ponad 7 tys. imigrantów, którzy od 2016 roku mają być rozlokowani w całej Polsce. Do miast i gmin z terenu województwa mazowieckiego trafił już apel wojewody o przedstawienie informacji na temat możliwości przyjęcia uchodźców.  Przypuszczenia o umieszczeniu uciekinierów w mieście mogą być tym bardziej zasadne, iż całkiem niedawno, na jednym z profili żyrardowskiego samorządu pojawiła się informacja na temat deklaracji miasta o przyjęciu 100 uchodźców.

Czy uchodźcy z Bliskiego Wschodu zamieszkają w Żyrardowie, będą tu pracować, chodzić do szkoły itp.? Czekamy na oficjalne stanowisko samorządu.

Wiadomo już, że na razie uchodźców nie przyjmie gmina Karczew. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta, gmina nie posiada wolnych lokali, a pytanie o takie możliwości kieruje do mieszkańców.  

bransoletki      

Uchodźcy z Syrii w Żyrardowie? komentarze opinie

  • gość 2015-09-24 21:21:49

    a może by zrobić choćby sondę wśród mieszkańców czy chcą?

  • gość 2015-09-24 21:25:20

    Niestety nie mamy wyjścia , ten problem nas nie ominie , Polska musi sobie z tym jakoś poradzić , dla mnie to lepiej bo przez te procesy przestaniemy być zapyziałym zaściankiem

  • gość 2015-09-24 21:50:18

    mogia kochanej unii europejskiej, co z tego ze my nie chcemy jak frau kopacz musi byc ulegla wzgledem freunde merkel izrael, usa, rosja jakos wyraznie powiedzialy ze ich nie chca, wegry czechy slowacja tez ich nie chca, a nam im blizej kulturowo do niemiec ktore i tak nas wykpuja po brzegi

  • gość 2015-09-24 21:57:04

    bedziemy tłuc aż wybijemy! jeżeli będą u nas!

  • gość 2015-09-24 22:15:25

    To jest niesprawiedliwe. Oni dostaną prace, której nie ma dla mieszkańców Żyrardowa, zasiłki na dzieci, a mieszkańcom nie może przekraczać nawet o 1 zł i mieszkania, których też brakuje dla mieszkańców, a dla nich wszystko jakimś cudem się znajdzie.

  • gość 2015-09-24 22:37:38

    Co za debil ich tu chce, chodzi mi o komentarz z 2125, przejdź się ulicami Marsylii z krzyżem zawieszonym na szyi, ciekawe czy przeżyjesz po zmroku... Kolega niżej dobrze napisał - aż wybijemy Czołem Wielkiej Polsce!!!

  • gość 2015-09-25 02:25:03

    ZAPRASZAM NA PIKIETĘ ANTYIMIGRANCKĄ U NAS W ŻYRARDOWIE- 26.09, SOBOTA, PL. JANA PAWŁA II. POKAŻMY ŻE ICH TU NIE CHCEMY!

  • gość 2015-09-25 02:28:17

    PIKIETA O GODZ. 16- PLAKATY WISZĄ NA MIEŚCIE!!!!

  • gość 2015-09-25 11:22:22

    Dla wszystkich, którzy obawiają się, że imigranci zabiorą im prace. Nie ma czego się bać, oni nie przyjechali tu pracować. Oni przyjechali tu żyć na nasz koszt, to wy macie pracować, a oni będą naszych podatków siedzieć wygodnie w mieszkaniach socjalnych i co miesiąc dostawać pieniądze. Na start jest to 2,5 tys. złotych, jednak już podnoszą sprzeciw, że to za mało i docelowo domagają się 7.5 tys. Kto z Was drodzy żyrardowianie swoją uczciwą pracą zarabia 2.5 tys. zł netto? Także, cieszcie się i radujcie bracia bo oto nadchodzi wzbogacenie kulturowe naszego jak się pewnie wydaję rządzącym smutnego miasta, dzięki czemu poczujemy powiew nowe świeżej krwi.

  • gość 2015-09-25 11:29:16

    W Niemczech aktualnie ludzi wyrzuca się z mieszkań socjalnych aby zrobić miejsce dla imigrantów (celowo piszę imigrantów, gdyż ci ludzie nie mają nic wspólnego z uchodźctwem) W Polsce już też zapowiedziano, że mieszkania socjalne będą rodysponowywane dla imigrantów nie dla Polaków. Więc wszyscy ci, którzy korzystają z mieszkań socjlanych, nie chcę was martwić, ale może ktoś do was zapukać i powiedzieć, że są ludzie bardziej potrzebujący niz wy, czyt. imigranci. Jeśli natomiast oglądacie mass media, przeczytajcie sobie to: https://pbs.twimg.com/media/CPuM6YPWsAA4Wbp.jpg i otwórzcie oczy, bo idziecie jak baranki na rzeź.

  • gość 2015-09-25 14:42:01

    https://www.facebook.com/events/136976946650098/

  • gość 2015-09-25 16:27:49

    bedą gnebieni, nie chce ich widziec na naszych ulicach

  • gość 2015-09-25 17:26:52

    Oni Wam pracy nie zabiorą W TCL -u,więcej fabryk nie ma ;))a oni nie chcą pracować Będzie ich pełno po parkach,i pod sklepami żebrzących,jak kiedyś rumuni,strach po nocach będzie chodzić

  • gość 2015-09-25 17:28:37

    Oni Wam pracy nie zabiorą W TCL -u,więcej fabryk nie ma ;))a oni nie chcą pracować Będzie ich pełno po parkach,i pod sklepami żebrzących,jak kiedyś rumuni,strach po nocach będzie chodzić

  • gość 2015-09-25 19:21:36

    Jebać kurwy ,kibice z Żyrardowa się nimi zajmą .Trzeba tępić brudasów

  • gość 2015-09-25 20:26:42

    Katolicy, którzy nie są katolikami. Ehh wole być ateistą niż takim katolikiem jak ludzie w komentarzach. Do czego to doszło polacy faszyści, tak czy inaczej jak Żyrardów ich nie przyjmie to gdzie indziej ich wyślą i tak będą żerować i tak. Ale zgodzę się, za dużo uchodźcy "imigranci" chcą powinni dostać 1,5 tys. max. I na rodzinę 1 mieszkanie 2 pokojowe, chociaż ich i tak zima przegoni. Wracając do katolików, niby jesteście miłosierni i pomagacie w potrzebie, a to największa hipokryzja. Dobrze że ateizm do niczego nie zobowiązuje, choć nie wątpię że część z was może być ateistami. Jakbym był katolikiem na waszym miejscu bym się wstydził tej hipokryzji.