:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Józef Kapusta nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Żyrardowie

Komunikaty, Józef Kapusta wiceprzewodniczącym Miejskiej Żyrardowie - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 28 kwietnia, na sesji Rady Miejskiej w Żyrardowie odbyło się tajne głosowanie nad wnioskiem jedenastu żyrardowskich samorządowców, który dotyczył odwołania Józefa Kapusty z jego dotychczasowej funkcji. Zdecydowana większość głosów jest "za", w wyniku czego Józef Kapusta przestaje być wiceprzewodniczącym żyrardowskiej Rady Miejskiej.

Radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, według większości żyrardowskich samorządowców psuł atmosferę na spotkaniach rady miejskiej. Wprowadzał do lokalnego samorządu elementy wielkiej polityki, ze szczebla centralnego. Był kłótliwy i psuł atmosferę na kolejnych sesjach.


W głosowaniu wzięło udział 20 uprawnionych do głosowania radnych. Za odwołaniem Józefa Kapusty z jego funkcji głosowało aż 16 z nich. Cztery osoby opowiedziały się przeciw. Wynik jednoznacznie zwolnił Józefa Kapustę ze sprawowanego od 2014 roku, obowiązku zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej.


Sam zainteresowany przed głosowaniem podziękował wszystkim radnym za dotychczasową współpracę. Po odczytaniu wyniku dodał, że spodziewał się takiego ruchu ze strony, jak to nazwał, obozu sprawującego rządy w Żyrardowie.


Żyrardowscy radni pokazali zaś, że w sprawach lokalnych nie ma miejsca dla konfrontacyjnej polityki, naśladującej tą, znaną z codziennych doniesień mediów ogólnopolskich i niepotrzebnie wprowadzającą zamieszanie w sprawy miejscowej społeczności, nad którymi powinni móc, podczas swych spotkań, w spokoju zastanowić się przedstawiciele miejskich władz.


Foto-źródło e-glos.pl

Józef Kapusta nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Żyrardowie komentarze opinie

  • gość 2017-11-15 16:16:42

    Nie Żyrardowscy radni "coś" pokazali tylko radni ze świty prezydenta odwołali Józefa Kapustę.

Dodajesz jako: Zaloguj się