:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Dziewięć nowych ścieżek rowerowych dla Żyrardowa

Inwestycje, Dziewięć nowych ścieżek rowerowych Żyrardowa - zdjęcie, fotografia

Ulice Żeromskiego, Skrowaczewskiego, Radziwiłłowskiej, Wyspiańskiego, POW, Towarowa, Bohaterów Warszawy, Okulickiego i al. Wyzwolenia – to wzdłuż nich powstać mają nowe ścieżki rowerowe na terenie Żyrardowa. Ale to nie koniec. Jeśli projekty uzyskają dofinansowanie z Unii Europejskiej, a mają duże szanse, w naszym mieście powstaną też nowe parkingi w systemie „Parkuj i jedź”, a Żyrardów wpisze się w podobny, zintegrowany system tras rowerowych na terenie Grodziska Mazowieckiego, Michałowic, Milanówka, Podkowy Leśnej i Pruszkowa.

 

Zaledwie wczoraj, 27 lipca, Żyrardów podpisał porozumienie partnerskie z Michałowicami, Milanówkiem, Podkową Leśną, Pruszkowem oraz liderem projektu Grodziskiem Mazowieckim pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap 1”.

Wszystkie ścieżki mają liczyć w sumie 38 km, ich budowa pozwoli ubiegać się o dofinansowanie (nawet do 80 % wartości inwestycji) ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, a ściślej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym (ZIT WOF).

Spójna na terenie wymienionych gmin sieć ścieżek rowerowych ma być funkcjonalna, a przede wszystkim bezpieczna dla użytkowników, co osiągnięte zostanie między innymi poprzez budowę stosownej infrastruktury. Wszystko przyczynić ma się do osiągnięcia efektu ekologicznego, miejmy nadzieję, że zachęci też mieszkańców do jazdy na prozdrowotnych tak dla ludzi, jak środowiska, rowerach.

Projektowi budowy sieci zintegrowanych tras rowerowych towarzyszy inny projekt partnerski, którego liderem jest tym razem Żyrardów. W czerwcu br. nasze miasto podpisało porozumienie z Grodziskiem Mazowieckim dotyczące budowy przy kluczowych węzłach przesiadkowych parkingów typu „Parkuj i jedź”.

Wnioski aplikacyjne w ramach obu projektów zostaną złożone na dniach, bo termin upływa 29 lipca br. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, już w 2017 roku inwestycje zostaną zrealizowane, a żyrardowianie zyskają aż 9 nowych ścieżek rowerowych. Ich budowa pochłonąć ma 8 milionów złotych.

Dziewięć nowych ścieżek rowerowych dla Żyrardowa komentarze opinie

  • Szopen - niezalogowany 2016-07-29 12:02:13

    Szkoda, że gmina Jaktorów odpuściła

Dodajesz jako: Zaloguj się