:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Akcja "Nie polujemy na zebrach" w żyrardowskich szkołach

Komunikaty, Akcja polujemy zebrach żyrardowskich szkołach - zdjęcie, fotografia

Pierwszą szkołą zaangażowaną w akcję, był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Puszczy Mariańskiej. Około 250 uczniów wraz z nauczycielami wyszło na drogę wojewódzką 719. Ubrani w odblaskowe ubrania, wraz z policjantami rozdawali kierowcom ulotki dotyczące bezpiecznej jazdy i odpowiednich zachowań w pobliżu przejścia dla pieszych.

Kolejnym miejscem spotkania była Szkoła Podstawowa w Guzowie. Na drogę krajową nr. 50  wyszło prawie 100 uczniów, z klas 0-3 wraz z przedszkolakami i uczniami. Oni również byli ubrani w odblaskowe kamizelki. Zaznaczali swoją obecność machając do przejeżdżających kierowców i wręczając im ulotki na temat bezpiecznej jazdy.

Następnym miejscem, w którym  pojawili się Policjanci z akcją „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”, było Przedszkole Publiczne nr 2. Tutaj na drogę wyszło około 50 przedszkolaków. Pod okiem opiekunów i policjantów dzielnie wręczali kierowcom ulotki przy ulicy Parkingowej.
Ostatnim miejcem przeprowadzenia akcji było Przedszkole Publiczne nr 9. Tu ponad 150 przedszkolaków informowało kierowców o zachowaniu na drodze przy ulicy 1 Maja.

W akcji uczestniczył Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. Osobiście przeprowadzał dzieci przez ulicę i informował kierowców o najważniejszych zasadach odnośnie zachowania przy przejściach dla pieszych.

foto źródło UM Żyrardów


Akcja "Nie polujemy na zebrach" w żyrardowskich szkołach komentarze opinie

  • Emu - niezalogowany 2016-09-11 23:32:07

    Dzięki staraniom lobby samochodowego w parlamencie nie przyjęto przepisu o pierwszeństwie dla pieszych już w chwili czekania na przejście. Byłoby dobrze, gdyby polscy kierowcy zaczęli jeździć tak, jakby ten przepis obowiązywał. Niestety, w warunkach polskich to bardzo naiwne marzenie, ale może dałoby się wypromować, by jak największa liczba samochodziarzy deklarowała osobiście, że będą traktować pierwszeństwo pieszych jako bezwzględne (i na wszelki wypadek, przez jakieś krzywe zatrzymanie przed przejściem, uniemożliwiać ominięcie potencjalnym zabójcom pieszych - to skądinąd naprawę potrzebne...).

Dodajesz jako: Zaloguj się